0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Мора да го почитуваме правилото на Бадентер ако сакаме успешни реформи

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од барањето за брзи парламентарни избори, но се помирила со фактот дека граѓаните во моментов имаат други приоритети како справување со енергетската и економската криза, истакнува претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close