0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021Политички партии

Мицкоски: Излезете и гласајте, нема да има реваншизам кон недолжни граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на средба со граѓани во Гевгелија изрази благодарност за поддршката во првиот круг за нивниот кандидат за градоначалник, како и за победата на советничката листа која заедно со Коалицијата Обнова за Македонија ја оствариле во Гевгелија. Воедно, ги реафирмира ставовите дека сето она за што се залагаат во кампањата и во изминатиот период ќе биде реализирано и испорачано пред гевгеличани.

Back to top button
Close
Close