0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за Џафери, но немаме илузија дека ќе помине

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела ќе поднесе интерпелација за претседателот на Собранието Талат Џафери, но лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски не очекува дека таа ќе помине во Парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close