0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти ќе го ублажи, но не може да го стопира бранот на инфлација

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека  замрзнувањето на цените на основните прехранбени продукти од страна на Владата, можеби ќе го ублажи, но никако не може да го стопира бранот на зголемена инфлација и намален стандард на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close