ПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Заев да им ја објасни изјавата за „бугарските фашисти“ на роднините на жртвите во Треблинка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја оцени како  шокантна изјавата на премиерот Зоран Заев за бришење на „бугарскиот фашистички окупатор“ од учебниците и спомениците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close