0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Да се почитува правилото на реципроцитет при внесувањето на Бугарите во Уставот

Во однос на прашањето за внесувањето на Бугарите во Уставот на државата треба да се почитува правилото на реципроцитет, односно потребно е да се разговара и за внесување на Македонците во бугарскиот Устав и почитување на пресудите од Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП), изјави вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во интервју за емисијата „360 степени“ на телевизија Алсат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close