0_Web_АктуелноЕкономијаПолитички партии

Мицкоски: Го канам Битиќи на средба во ВМРО-ДПМНЕ за да му презентирам план за закрепнување на економијата и помош на бизнисот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку објава на својот профил на Фејсбук го покани вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи утре да дојде на состанок во 12 часот во седиштето на неговата партија, со цел, како што вели, детално да му го објасни неговиот планот и концептот, кои „ќе значат закрепнување на економијата и помош на бизнисот“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close