0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ предлага намалување на бројот на пратеници од 120 на 90

Подготвени сме да седнеме и да разговараме за укинување на техничката влада, промената на изборниот модел во една единица и изборниот праг, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за емисијата „360 степени“ на телевизија Алсат, најавувајќи дека партијата ќе предложи и намалување на бројот на пратеници во Собранието од 120 на 90.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close