Политички партии

Мицкоски: Власта се плаши од предвремени парламентарни избори, ако пречката е техничка влада подготвени сме на избори и без неа

Власта се плаши и бега од предвремени парламентарни избори иако тие треба да се случат час поскоро, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање при денешната посета на Охрид потенцирајќи дека тоа на некултурен начин се одбива од ова вештачко парламентарно мнозинство, односно оваа влада на ДУИ администрирана од Ковачевски, а поддржана од помалите коалициони партнери на СДСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close