0_Web_АктуелноПолитички партии

Мицкоски: Владата е некредибилна, можни се предвремени парламентарни избори оваа пролет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Патот кон“ во Алсат телевизија, истакна дека неопходно е да има предвремени парламентарни избори потенцирајќи дека актуeлната влада е некредибилна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close