ОпштествоПолитички партии

Мицкоски: Владата да ги триплира парите за спас на Преспанското Езеро

Сакам да упатам порака до министрите за животна средина и за финансии, кои што доаѓаат од партијата која што на моменти кога ќе ги напушти националистичките позиции на делење, промовира и зелени проекти, односно зелена агенда, да не ги кратат наменските средства наменети за спас на Преспанското Езеро, туку напротив да ги стимулираат, бидејќи Ресен е мултиетнички град, изјави денеска во Ресен, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close