Политички партии

Мицкоски: Активната блокада продолжува, се што не е од интерес на граѓаните ќе биде блокирано

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при денешната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и најавените протести за 18-ти јуни и рече дека и понатаму продолжуваат да го блокираат сето она кое не се однесува на граѓаните - повисоки плати, субвенции, повисоки пензии, сето она кое се однесува за тесни партиски интереси како автентичното толкување на законот за игри на среќа, законот за марихуана и ред такви закони од кои што граѓаните нема да имаат никаков бенефит, ќе бидат блокирани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close