Дописници МКДПолитички партии

Мицковски: Со што Бугарите заслужија да им дадеме уште една отстапка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска при посетата на РЕК Битола, одговарајќи на новинарско прашање околу изјавата на Андреј Петров од СДСМ за влез на бугарите во Уставот, запраша со што Бугарите заслужиле ние да направиме уште една отстапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close