КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Мице Јанкуловски со самостојна изложба „Пофалба на црното“ во Романија

Во рамките на Европската ноќ на музеите 2022, синоќа во Музејот на областа Бузау во Романија беше отворена самостојната изложба на слики „Пофалба на црното“ од Мице Јанкуловски-Мицко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close