0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Мицевски: Ја чекаме оставката на Заев, ќе се обидеме да направиме ново парламентарно мнозинство

Оставката на премиерот Заев од претседател на Владата и од лидер на СДСМ се уште е фејсбук оставка, се уште не е испратена до институцијата каде што треба да биде доставена, а тоа е Собранието на Република Македонија, изјави денеска координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието Никола Мицевски.

Back to top button
Close
Close