0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицевски: Првпат по пратенички прашања се закажува нова седница

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска обвини, за како што рече, нов преседан и скандал на власта бидејќи првпат во историјата на Парламентот се закажува седница веднаш по завршувањето на седницата за пратенички прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close