0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Мицевски бара од Џафери доследно да се спроведува контролата на Владата, а спикерот од опозицијата да ги преиспита обвинувањата

Претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во рамки на 77.седница ги вкрстија ставовите во однос на интерпелацијата што опозициската партија ја поднесе за спикерот. Мицевски, меѓу другото, истакна дека Џафери не треба да бара начини за заобиколување на документите или законите за контрола на Владата и оти во неговиот одговор на интерпелацијата доставен до пратениците и јавноста не дал директни одговори на директни забелешки за неговата работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close