Политички партии

Митева: Трагедијата го покажа нефункционалниот систем

Институциите под раководство на власта доколку знаеле овозможиле, доколку не знаеле не го спречиле конкретниот автобус 135 пати да ја помине границата без лиценца за меѓународен транспорт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close