Политички партии

Митева: ЕСМ продава ноќни вишоци по поевтина цена од цените на берза, со тоа трговци заработуваат милиони евра

Дуото Ковачевски ја донесе енергетска криза до состојба на ескалација, криминалот и неспособноста на дуото Ковачевски ги пљачка граѓаните и продава евтина струја произведена во Македонија на трговци кои потоа ја препродаваат за големи заработки. Имаме нов доказ за тоа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close