Политички партии

Митева: Дуото Ковачевски наместо да произведува струја во Македонија, ја купува од странски држави по енормно високи цени

Дуото Ковачевски, Васко и Димитар Ковачевски ја донесе Македонија во состојба на недостаток на струја, и несигурност дали фирмите ќе може да ја платат струјата без да отпуштаат работници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close