0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Мисијата на ОБСЕ: Запрете ги сите активности што можат да доведат до конфликт во БиХ

Мисијата на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) во Босна и Херцеговина соопшти дека реториката на претставниците на БиХ, меѓу кои и на Република Српска придонесува за појава на инциденти и меѓунационални тензии

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close