0_Македонија.ПорталОпштество

Мисијата на ОБСЕ во Скопје презентира онлајн курс за дигитална безбедност за новинарки

Со цел да им помогне на професионалните жени во медиумскиот сектор да развијат пристапи за дигитална безбедност што ќе ги чуваат безбедни на Интернет, Мисијата на ОБСЕ во Скопје денеска го започна својот онлајн курс за дигитална безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close