Балкан

Мисијата на надворешната политика на Бугарија е да создаде сосема нова слика за земјата, според „Продолжуваме со промената“.

На тема Бугарија и Европа, Даниел Лорер рече дека е важно Бугарија да биде активна во евроатлантската област и во економски и во технолошки проекти. - Сакаме на Бугарија да се гледа како на лидер на Балканот, веќе покажуваме дека имаме технолошки можности за ова, ако додадеме институционална средина ослободена од корупција, веруваме дека нема да има кој да не спречи, истакна тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close