Политички партии

Мисајловски: Одговорност мора да има за трагедијата во Тетово

Ние имаме најголема смртност во целиот регион, по глава на жител односно на 100.000 популација мислам дека сме први во Европа. Тоа е страшна бројка, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во вечерашното гостување на Тема на денот во Централниот дневник на ТВ Сител.

Back to top button
Close
Close