Граѓански секторОпштество

„Мировно образование”, приоритет на „Меѓаши” што успешно се спроведува

Повеќе од 60 наставници и наставнички од средни училишта од Дебар, Виница, Гостивар, Македонски Брод, Велес и Скопје, како и претставници од Министерството за образование и наука, учествуваа на тридневната Втора мировна средба, што во организација на Првата детска амбасада во светот „Меѓаши" се одржа во Берово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close