БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мирен протест на студентите во Атина против полициското насилство (фото)

Стотици студенти организирани од студентски здруженија попладнево во Атина одржаа мирен протест против полициското насилство и присуството на полицијата на Универзитетите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close