БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мирен и масовен протест во Атина за годишнината од убиството на 15-годишниот Григоропулос

Со извици против полицијата, но и дека денешниот ден му припаѓа на Алекси, масовно и мирно заврши протестот за годишнината од убиството на 15-годишниот Алексис Григоропулос во 2008 година, кој беше застрелан од полицаец, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close