БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Мирен втор круг од локалните избори во Косово, резултатите главно неизвесни

Вториот круг на гласањето за локалните избори 2021 во Косово, на кои се прегласуваше за градоначалници во 21 од вкупно 38 локални административни единици, на колку што е поделено државата, се одржа денеска во демократска атмосфера и без посеризони инциденти, објавија во нивните првични извештаи медиумите и набљудувачите

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close