0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Минхенскиот надбискуп Маркс повикува на длабоки реформи во Римокатоличката црква по извештајот за злоставувања

Надбискупот од Минхен, Рајнхард Маркс, денеска изјави дека на Римокатоличката црква и се потребни длабоки реформи за да се надмине „катастрофата“ предизвикана од наводите за сексуална злоупотреба на деца и изјави дека има намера да остане на позицијата и покрај обвиненијата на негова сметка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close