ХроникаХроника.Портал

Минофрлачка граната м-1913 од Првата светска војна, безбедно подигната од „Јадранска магистрала“ во Скопје

Во СВР Скопје вчера околу 12.40 часот било пријавено дека при вршење ископ во фирма на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје била пронајдена неексплодирана граната.

Back to top button
Close
Close