БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Министрите за надворешни работи на Бугарија и на Романија изразија поддршка за територијалниот интегритет на Украина

Министерката за надворешни работи Теодора Генчовска имаше телефонски разговор со нејзиниот романски колега Богдан Ауреску, соопшти прес-центарот на бугарското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close