Општество

Министрите за млади и образование од Западен Балкан работат заедно за подобар регион

Регионалната канцеларија за младинска соработка (РИКО), Државниот министер за млади и деца на Албанија и Министерството за образование и спорт на Албанија го организираа регионалниот министерски состанок за млади и образование во Тирана. На состанокот присуствуваа министрите и замениците министри задолжени за млади и образование во земјите од Западен Балкан 6, како и министерот за образование на Италија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close