ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Министрите за енергетика на Украина и на САД разговараат за воведување санкции против Росатом

Украинскиот министер за енергетика Херман Халушченко разговараше со американската министерка за енергетика Џенифер Гранхолм за можноста за воведување санкции против рускиот нуклеарен гигант „Росатом“, соопшти украинското Министерство за енергетика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close