БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Министерството за здравство на Грција подготвува амандман за набавка на моноклонални антитела за пилотски третман против Ковид-19

Министерството за здравство на Грција подготвува амандман што ќе ги дефинира точните услови за снабдување и примена на терапијата против Ковид-19 со моноклонални антитела, соопштија денеска портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому и министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close