Општество

Министерството за животна средина ќе ги презентира резултатите од акцијата „Генералка викенд“

Министерството за животна средина и просторно планирање денеска ќе ги презентира резултатите од еколошката акција за чистење на отпадот „Генералка викенд“, што беше спроведена од 6 до 8 мај во 26 општини во државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close