0_Македонија.ПорталПолитика

Министерот Спасовски се сретна со амбасадорот на Чешка Томан

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски  денеска имаше средба со амбасадорот на Чешката Република во државава Мирослав Томан, на која, како што соопшти МВР,било изразено задоволство за долгогодишната соработка меѓу министерствата и специјалните единици на двете земји кои неодамна реализираа заедничка обука во Чешка, а од чешка страна беше доделена опрема за потребите на Специјалната антитерористичка единица Тигар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close