0_Македонија.ПорталПолитика

Министерот Спасовски се сретна генералниот секретар на ОБСЕ Хелга Шмид

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска оствари работна средба со делегација на OБСЕ, предводена од генералниот секретар на ОБСЕ амбасадор  Хелга Шмид  и шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close