0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Министерот Спасовски оствари средби со високи европски претставници во Брдо кај Крањ

Постигнувањата на земјата во однос на исполнување на препораките од заедничкиот Акциски план за борба против тероризмот се неспоредливо позитивни во изминатиот период. Посебно значајни резултати се постигнати во 2020 година, кога беше сузбиена 11-члена терористичка организација, а во рамки на случајот беше запленета и поголема количина оружје, муниција и експлозив, истакна министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на министерскиот форум „ЕУ-Западен Балкан“ во Брдо кај Крањ во Словенија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close