0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Министерот Османи оствари повеќе билатерални средби во Торино

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа што се одржа во Торино, Италија, оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close