АБНА

Бугарскиот министер за економија и индустрија Никола Стојанов го отвори 76-тото издание на Меѓународниот технички саем во Пловдив

Министерот за економија и индустрија Никола Стојанов го отвори 76-тото издание на Меѓународниот технички саем во Пловдив. Во своето обраќање, тој кажа дека за време на изложбата се закажани повеќе од 15 премиери на иновативни производи, меѓу кои и бугарски дронови развиени од БАН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close