0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Министерката Стефоска ги информирала вработените во Театар комедија дека е објавен оглас за нов директор на институцијата

Министерката за култура, Ирена Стефоска денеска ги информираше вработените во НУ Театар комедија дека согласно Законот за култура, денеска е објавен јавниот оглас за нов директор на таа институција со полн мандат од четири години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close