0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Министерката Петровска ги посети припадниците на Армијата распоредени на јужната граница

Командирот на Здружениот оперативен штаб, поручник Бојана Филиповска потенцира дека состојбата на јужната граница е стабилна и дека нашите припадници, деноноќно професионално и успешно ги извршуваат своите задачи, а при тоа имаат одлична соработка со припадниците на МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close