КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Министерката Костадиновска-Стојчевска ги посети МСУ, Националната галерија и НОБ

Министерка за култура Бисера Костадиновска - Стојчевска денеска ги посети националните установи од областа на културата – Националната галерија, Националната опера и балет и Музејот на современата уметност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close