0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во официјална посета на Бугарија

Министерката за одбрана на Република Северна Македонија Славјанка Петровска денеска пристигнува во официјална дводневна посета на Бугарија на покана на министерот за одбрана Драгомир Заков, соопшти прес-центарот на Министерството за одбрана на Република Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close