ПолитикаПолитички партии

Милошоски: Џафери, СДСМ и ДУИ можат да ја свикаат собраниската Комисија за надворешна политика

СДСМ и ДУИ го имаат мнозинството во собраниската Комисија за надворешна политика и доколку навистина Отворен Балкан им е приоритет тогаш  има начин или претседателот на Собранието Талат Џафери да ја свика комисијата, или, пак, една третина од членовите на комисијата да побараат свикување со точки на дневен ред, при што тогаш претседателот на комисијата е должен да ја свика, истакна пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close