0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Милошоски ќе ги повика премиерот и МНР да реферираат пред собраниската Комисија за разговорите со Софија

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски нјаваи дека ќе го повика премиерот и претставник на МНР да реферираат на седница на Комисијата за разговорите со Софија и документот кој е на маса, изразувајќи сомневање дека Владата има намера да го заобиколи Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close