Политички партии

Милошоски: Тоа што се случи во Битола е последица од бришењето на АСНОМ од Уставот

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, при денешната посета во Велес одговараше на новинарско прашање поврзано со изјавите на министерот Османи за случајот со Ванчо Михајлов и дали очекува Ковачевски да ги осуди потезите на Бугарија за промоција на ликот и делото на Михајлов и рече дека објавата на Ковачевски на ФБ профилот, со која повеќе наликува на бугарскиот политичар Слави Трифонов кој не дава изјави пред новинари и дебатни емисии со соговорници од другата страна, туку некои видео-изјави на социјалните мрежи. Милошоски рече дека и со самата изјава на министерот Османи се потврдува дека македонската влада, Ковачевски и Османи знаеле за доаѓањето на бугарската делегација и преку МВР и МНР асистирале за чинот кој се случи во Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close