0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Милошоски: Неморално e Димитров сега да зборува за можен нов штетен договор со Бугарија

Тоа што го спомена вицепремиерот за евро интеграции Никола Димитров, дека е можен уште еден штетен договор со Бугарија, само потврдува дека тој однапред знаел за подготовката на ваквиот можен следен штетен договор со Бугарија, но додека бил функционер во Владата молчел, смета пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close