ПолитикаПолитички партии

Милошоски: Бараме Комисијата за деловнички прашања да расправа за однесувањето на собранискиот претседател Џафери

Денес, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ поднесе барање до пратеникот Панчо Минов, претседател на комисијата за деловнички прашања и прашања од етичкиот кодекс, да закаже во најкус можен рок седница на која што ќе се расправа за тешките повреди на етичкиот кодекс од страна на пратеникот и Претседател на Собранието Талат Џафери, кои што беа направени на 11 мај годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close