Свет

Милицијата КОДЕКО во Конго уби најмалку 12 раселени лица

Припадници на вооружената милиција КОДЕКО на североистокот на Конго убиле најмалку 12 лица за време на нападот на кампот за раселени лица, потврди денеска армискиот портпарол, а некои граѓански здруженија објавија дека бројот на убиени е значително поголем.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close